У фауні України водяться дельфін звичайний (Delphinus delphis) та афаліна (Tursiops truncatus). Ця дата покликана привернути увагу громадськості до проблеми утримання дельфінів у дельфінаріях, де вони зазвичай почувають себе полоненими. У морі в цих ссавців є можливість долати близько 400 кілометрів на добу, там же вони вільно, без жодних команд стрибають, граються, їдять свіжу, а не переморожену їжу. Більшість дельфінаріїв не можуть задовольнити біологічні потреби дельфінів.
Адже ці дельфіни спеціально чи випадково (під час ловлі риби) виловлені браконьєрами, а, отже, розлучені зі своїми зграями і родинами. А дельфіни – це високоорганізовані морські ссавці з власною мовою, які групуються у зграї і мають родини. Пораненого дельфіна родина ніколи не кине в морі, існують дельфініхи-акушерки, та навіть представників інших видів дельфіни часто рятують, виносячи на берег. У браконьєрських сітях частина дельфінів гине, частина ріже плавці, через потрапляння води до дихального клапану починається пневмонія, дельфін відчуває шок.
Про особливості дельфінів
За давньогрецькою легендою, «дельфіном» назвали тварину, в яку перетворився Аполлон, щоб показати людям шлях у Дельфи, де потім був заснований знаменитий дельфійський оракул і храм. В перекладі з давньогрецької δελφίς походить від слова δελφύς (матка), дослівно означає «утробний» (тобто «риба» з маткою).
Довжина тіла 1,2-3 м, у деяких видів до 10 м. Живуть переважно в помірно-теплих морських водах. Їх родичі (річкові дельфіни) живуть у прісних водах. Більшість дельфінів — стадні тварини. Вони чудово плавають, можуть розвивати швидкість до 55 км/год. При пошуках їжі й орієнтуванні під водою використовують ехолокацію, мають розвинену звукову сигналізацію. Тривалість життя — 30 (дрібні дельфіни) — 50 років. Товариські і дружелюбні тварини, добре приживаються і розмножуються в неволі, піддаються дресируванню.
|