Verification: 4be7f08d42820b5a Чугуївський районний Будинок дитячої творчості - Квіткова галявина 2

Квіткова галявина (частина друга)

 

Троянда – це квітка-аристократка. Що б ця «Королева» проявила властивий їй шарм, для неї просто необхідно створити особливе оточення. Вимагає набагато більшої уваги та догляду порівняно з іншими квітучими садовими культурами.

Ломиніс (Clematis) — рід рослин родини жовтецевих. Назва роду походить від грецьк. κληματίς— «витка рослина». Світлолюбні, полюбляють місця, захищені від вітру. Вони цвітуть з липня до середини вересня. Розмноження можна провести діленням кущів.

Лі́лія (Lilium, укр. нар. назва ліле́я) – це багаторічна цибулинна рослина родини лілійних. Загальні особливості роду – наявність цибулини; квітки з 6 тичинками та пелюстками; подовжені листя з паралельним жилкуванням.

Хризантеми зараз переважно вирощують як декоративну рослину, але є окремі види, які використовують як лікарську рослину. В китайській народній медицині хризантему використовують як лікувальну рослину: її листки призначають при головних болях.

Портулак городній — однорічна трав'яниста рослина Стебло м'ясисте, простерте, до 30 см завдовжки, розгалужене. Листки сидячі, клиноподібні та водночас яйцеподібні, тупі. Портулак городній з'являється в кінці червня — на початку липня.

Конюши́на — рід одно- чи багаторічних рослин родини Бобових. Поширені в помірному поясі Європи, Азії та Півн. Америки. На Україні росте близько 10 видів. Деякі використовують в якості кормових та декоративних культур. Листя конюшини люблять кролі, коні, корови.

Вейгела (лат. Weigela) — рід чагарників родини Жимолостеві. Вологолюбні, певною мірою тіньовитривалі декоративні чагарники. Розмножують живцями та насінням, висівають найближчою після збору весною, зазвичай у тепличних умовах.

Нарци́с (Narcissus) – це трави із щільними цибулинами і стрічкоподібними різної довжини листками. Квіти сидять на верхівках безлистих стебел, одягнених плівчастою поволокою, одною або кількома. Тичинки, яких 6, прикріплені у 2 ряди у верхівці трубочки; зав'язь нижня, тригранна.

Пі́вники (Iris) — багаторічні трави. Близько 300 видів, поширених в Європі, Півн. Америці, Азії, Півн. Африці. Наукова назва походить від грецьк. Iris, що означає веселка, через велике різноманіття забарвлення квіток рослин цього роду. Багато видів культивуються людиною як декоративні. Ефірні олії півників використовуються в парфумерії.

Гадючий лук, або Мишачий гіацинт, або Мускарі (Muscári) — рід цибулинних рослин сімейства Спаржеві. Латинська назва роду дана за запахом квіток, що нагадує запах мускусу. Квітки сині, блакитні або кремові, на коротких квітконіжках, верхні квітки безплідні.

Ю́ка (Yucca) — вічнозелена рослина підродини Аґавових родини Холодкових, що налічує близько 50 видів. Серед представників роду багато декоративних рослин, окремі види є технічними та харчовими. Її нерідко вирощують у садах, парках та оранжереях багатьох країн світу.

Тюльпани – це багаторічні цибулинні рослини з сімейства Лілейні. Для вирощування тюльпанів потрібно вибрати ділянку, добре освітлену і захищену від вітрів. Ґрунт має бути добре дренований і досить родючий.

Мальва – рослина з рясним цвітінням, не менш, також красивим. Якщо дотримуватися всіх норм догляду, то в результаті можна буде милуватися безліччю квіток – нерідко до півтори сотень – на тривалому проміжку часу.

Папороть – красива рослина, легко розмножується відрізками повзучих кореневищ, утворюючи пишні зарості, легка у вирощуванні вдома та в садово-парковій культурі.

Первоцвіт, або примула (Primula) – багаторічні і однорічні трави. Квітки з п'ятьма пелюстками, правильної форми, бувають різних кольорів: білі, жовті, рожеві, бузкові. Листя утворюють прикореневу розетку. Назва латинською мовою – primus (перший). У зв'язку з тим, що починає своє цвітіння відразу після того, як розтанув сніг, коли тільки проростає перша трава. Налічується близько 500 сортів примул, одно- та дворічних. Висота цієї рослини від кількох сантиметрів, до кількох дециметрів.

Півонії — це багаторічні трави (більшість видів), а також кущі або півкущі (бл. 10 видів). В Україні ростуть 2 трав'янистих види, обидва є рідкісними і занесені до Червоної книги України. У Китаї півонія є національною квіткою. Завдяки цьому, зображення півонії є одним з найпопулярніших у китайському традиційному образотворчому мистецтві.

Горобинник (лат. Sorbaria) — рід рослин із сімейства Рожеві (Rosaceae), поширених в Азії. В культурі як декоративні рослини з середини XVIII століття. Ростуть швидко. До ґрунту невимогливий, але кращого розвитку досягають на добре дренованих і вологих ґрунтах. Виносять невелике затінення. Цінуються за тривале цвітіння і раннє розгортання листя.

Мигда́ль або миґда́ль (Prunus dulcis) – кущ або невелике дерево роду слив (Prunus), часто класифікується до підроду мигдаль (Amygdalus). Також термін «мигдаль» часто посилається на їстівні плоди-сім'янки цих рослин, заради яких вони культивуються. З насіння мигдалю холодним або гарячим пресуванням отримують олію. Мигдальна олія використовується у харчовій, парфумерній, фармацевтичній промисловості. Вона служить основою для лікувальних і косметичних мазей.

Форзиція (Forsythia), також форсайтия, - рід чагарників і невеликих дерев сімейства Маслинові, квітучих красивими жовтими квітами. Наукова родова назва дана рослині на честь шотландського ботаніка Вільяма Форсайта (William Forsyth), який обіймав посаду головного садівника Кенсінгтонського палацу і став одним із засновників Королівського Садівничого Товариства(Royal Horticultural Society), — він привіз рослину з Китаю в Європу.

Магно́лія (Magnolia) - великий рід рослин родини магнолієвих, названий іменем французького ботаніка П'єра Маньоля. Листя магнолій містять алкалоїди, кумарини, вітаміни (аскорбінова кислота, рутин, токоферол), ефірні олії, до складу яких входять спирт, сесквітрерпени та інші сполуки.