Verification: 4be7f08d42820b5a Чугуївський районний Будинок дитячої творчості - Матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічний стан закладу 

Чугуївський районний Будинок дитячої творчості Чугуївської районної ради Харківської області (ЧР БДТ) має основну будівлю площею 68 м2 (методичний кабінет, навчальний та природоохоронний кабінети), теплиця площею 507 м2 (теплиця пристосована для вирощування овочевих культур), навчально-дослідницькі ділянки площею 1 га, до яких належать науково-дослідницькі ділянки: «Лікарські рослини», «Квіткова галявина» та "Сад плодових дерев" площею 5 000 м2. На території рослинних ділянок вихованці, учні та слухачі ЧР БДТ проводять дослідницьку роботу, вивчають взаємозв'язок врожайності та фенологічних умов регіону, дізнаються основні засади селекціонування, прищеплюють плодові дерева. Отримана інформація використовується для написання науково-дослідницьких робіт ("Юний селекціонер-генетик", "Дивовижна теплиця",  роботи учнів-членів МАН). Протягом весни, влітку та восени на території цих ділянок проводяться активні квести.

Основна будівля

1. Методичний кабінет. Оздоблений стендами з медодичною та педагогічною інформацією. Стенд "Методична робота" розподілений на сектори: "Робота методичного об'єднання", "Тема роботи закладу", "Методичні рекомендації", "План заходів". Стенд "Атестація" - на сектори: "Графіки", "Теми керівників гуртка", "Досвід роботи", "Нормативні документи", "Перспективний план атестації". В приміщенні створено стіну з нагородами (грамотами, подяками та іншими почесними відзнаками), які отримали цього року вихованці, керівники гуртка та колектив ЧР БДТ. Кабінет прикрашають панно та фотоколажі зі світлинами з масових заходів ЗПО.  

2. Навчальний кабінет. У приміщенні розташовані стенди, які освітлюють діяльність еколого-натуралістичних та художньо-естетичних гуртків: "Народна творчість", "Юні квітникарі", "Юні охоронці природи". Предствлені також стенди "Лікарські рослини" та "Зеленіскарби Слобожанщини", які навіть взимку дозволяють вивчати лікарські рослини (фото зелених насаджень та засушені ароматні гербарії). Стіни прикшашені флористичними картинами та пано. Окремий куточок присвячений видатним діячам культури: "Видатний Чугуївець" (І. Ю. Рєпін, його стисла біографія та репродукції картин), "Великий Кобзар" (Т. Г. Шевченко, репродукції його найвідоміших картин та біографічні цікавинки). В цьому приміщенні проводяться майстер-класи для колективу закладу та інтерактивні гурткові заняття.  

3. Природоохоронний кабінет. Оснащений наочними матеріалами: плакатами, картами України та Чугуївського району; представлена галерея фото живої природи та занять на свіжому повітрі вихованців ЧР БДТ. Освітні матеріали презентовані стендами з науковими дослідженнями еколого-натуралістичного напряму. В кабінеті облаштований живий куточок, в якому знаходяться хвилясті папуги, зеброві амадини, декоративні кролі, морські свинки,  червоновухі черепахи, шиншили. В природоохоронному кабінеті діти спостерігають за сезонною поведінкою птахів, ссавців та плазунів. Вивчають їхнє спілкування, життя серед людей. Отримані дані використовують при написанні дослідницьких робіт та участі в конкурсах регіонального, обласного та Всеукраїнського рівнів. Кабінет придатний для проведення в ньому гурткової роботи (гурток "Природа рідного краю", "Юні охоронці природи").