Verification: 4be7f08d42820b5a Чугуївський районний Будинок дитячої творчості - Квіткова галявина 3

Квіткова галявина (частина третя)

 

Пузиреплідник — рослина невибаглива у догляді, хоча деякі особливості при цьому присутні. Сам по собі чагарник живе до чверті століття і вегетативний період розвивається швидкими темпами. При хороших умовах за один рік часу пузиреплодник здатний додавати до 40 см як у висоту, так і в ширину. Тому для надання кущу потрібної вам форми і стимуляції розгалуження потрібна ретельна обрізка.

Ялиця (Abies) — рід вічнозелених однодомних дерев з родини соснових. Етимологічно слово Abies походить від стародавньої латинської назви ялиці. Рід містить близько 50 видів. Рід має поширення: Північна Америка, Центральна Америка, Європа, Північна Африка, Азія (на південь до Гімалаїв, Південного Китаю, і Тайваню). Ростуть на ділянках з достатньою кількістю вологи і на глибоких ґрунтах.

Яліве́ць, Яловець (Juniperus) — рід вічнозелених деревних рослин родини кипарисових. Латинську назву juniperus вперше згадував давньогрецький поет Вергілій, що пізніше дозволило Ліннею застосувати це слово для назви роду. Ялівець використовують для закріплення пісків, створення живоплотів тощо; деревину ялівця використовують для виготовлення меблів, олівців тощо.

Коса́рики, або гладіо́лус (Gladiolus) - рід багаторічних бульбоцибулинних рослин родини Півникових з гарними квітами. Латинська назва походить від лат. Gladius — «меч» і пов'язана з тим, що листя гладіолуса нагадують леза. Батьківщина — тропічні та субтропічні райони Африки, Середземномор'я, середні Європа та Азія, західний Сибір. Рід включає близько 250 видів, з яких 163 походять із південної частини Африки, 10 з Євразії, 9 зростають на Мадагаскарі.

Кампсіс (Campsis) - род древеснеющих листопадных лиан семейства Бигнониевые (Bignoniaceae). Крупное теплолюбивое растение, из-за ярких цветков культивируется как декоративное. Сорта и гибриды выращиваются в южных регионах России. Научное латинское название образовано от греческого слова «kamptein», что означает — гнуть, сгибать или скручивать.

Деревовидні півонії -  група видів, природних і штучних гібридів і сортів роду Півонія (Paeonia) відрізняються товстими маловетвистыми прямостоячими багаторічними пагонами. Більша частина сортів деревовидних півоній полифилетического походження. В даний час в світі зареєстровано понад 1000 сортів деревовидних півоній. Велика частина з них зосереджена в Китаї.