Verification: 4be7f08d42820b5a Чугуївський районний Будинок дитячої творчості - Гуртки

Однією з важливих складових системи освіти України є позашкільна освіта, спрямована на забезпечення творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей у вільний від навчання час. Основною формою роботи з вихованцями є гуртки.

Гуртки задовольняють інтереси і потреби здібних, обдарованих і талановитих дітей та підлітків у творчій, науково-дослідницькій роботі за інтересами. Наші вихованці неодноразово ставали переможцями і призерами обласних і Всеукраїнських змагань, експедицій, виставок, конкурсів, захистів науково-дослідницьких робіт МАН, фестивалів.

Структура навчального плану ЧР БДТ передбачає розподіл гуртків за рівнем навчання (початковий, основний, вищий).

До гуртків початкового рівня відносяться гуртки загально-розвиваючого спрямування, що сприяють виявленню творчих здібностей дітей або розвитку їх інтересів до тієї чи іншої діяльності. Головне педагогічне завдання на цьому етапі – створення умов для вибору гуртка. Навчальна програма цього рівня передбачає загальний розвиток особистості, теоретичне та практичне володіння повними основами творчої діяльності, створення умов для адаптації вихованців до позашкільної діяльності. Початковий рівень передбачає роботу, яка спрямована на загальний розвиток дітей, виявлення їхніх здібностей, нахилів, а також прищеплення інтересів до творчої діяльності.

Гуртки основного рівня спрямовані на організацію діяльності гуртків та навчання юних вихованців передбачає створення умов для соціальної адаптації підлітків у суспільстві, розвиток їх стійких інтересів до творчої діяльності, розширення і поглиблення професійних інтересів, вмінь і навичок, поглиблення теоретичних знань з екології  та природознавства. Діяльність творчих колективів на цьому етапі спрямована на створення відповідних умов для соціальної адаптації вихованців у суспільстві.

Гуртки вищого рівня відносяться за інтересами юних талантів та обдарувань, доля задоволення потреб вихованців до професійній підготовці. Вищий рівень задовольняє потреби здібних, обдарованих і талановитих вихованців у творчий підготовці, що, на сам перед, передбачає вдосконалення та розвиток набутих навичок і майстерності в обдарованому напрямі.

В основному заняття гуртків проводяться на базі загальноосвітніх навчальних закладів Чугуївського району, з якими укладено угоди.