Головна » 2018 » Квітень » 26 » Міжнародний день пам'яті Чорнобиля
10:25
Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

26 квітня в усьому світі згадують про високу відповідальність людини у використанні атомної енергії. Цього дня 32 роки тому аварія на Чорнобильськії АЕС сколихнула світ, шокувала, коштувала життя та здоров'я сотням тисяч людей. Сьогодні Чугуївський районний Будинок дитячої творчості приспустив прапор на щаблі основної будівлі на знак вшанування жертв трагедії. Заплановано проведення низки тематичних заходів в рамках гурткової роботи з вихованцями, учнями та слухачами ЗПО. Серед них: створення стендів "Атомна енергія - переваги та небезпека", "Закрита зона - тоді і тепер", "Ліквідація аварії - наслідки та висновки". Підготовка презентацій та проведення диспутів. 

26 квітня 1986 року на ЧАЕС відбувалося планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайна перевірка електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Переглядів: 49 | Додав: БДТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar