Головна » 2018 » Вересень » 22 » 22 вересня - День без автомобілів
16:13
22 вересня - День без автомобілів

2018 року на тисячу громадян в Україні припадає 202 машини, і за цим рейтингом Україна впритул наблизилася до східних держав єврозони. 

За даними Міністерства інфраструктури, у 2017 році в Україні було зареєстровано 6 мільйонів 900 тисяч легкових автомобілів. Водночас, за даними Державної фіскальної служби, без держреєстрації на території країни перебуває 470 тисяч транзитних та 2 мільйони 800 тисяч тимчасово ввезених машин.

Вперше День без автомобілів (World Carfree Day) відмічався в 1998 р. у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію перейняли інші європейські країни та міста, а останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США). Як правило, в цей день забороняється пересування на автомобілях, а мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.

Переглядів: 32 | Додав: БДТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar